BIP BIP A+ A- A-

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ślesinie

W życiu istnieje jeden sposób na to, aby być szczęśliwym: żyć dla innych. (L. Tołstoj)

  • Program Rodzina 500+
    Program Rodzina 500 plus to 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także na pierwsze lub jedyne dziecko przy spełnieniu kryterium 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego.
    Dowiedz się więcej...
  • Karta dużej rodziny

    Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Liczba instytucji i firm, które oferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa. Wszystkie miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”. Wykaz zniżek, które można otrzymać za pomocą Karty Dużych Rodzin...

    Dowiedz się więcej...

INFORMACJA o pracy MGOPS w Maju!

 Zawiadamiam wszystkich interesantów o pracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ślesinie w maju 2021 r.:

1) 4 maja 2021 r. (wtorek) ośrodek będzie nieczynny,

2) 7 maja 2021 r. (piątek) ośrodek będzie czynny do godziny 1530.

Przepraszam za zaistniałe zmiany i ewentualną uciążliwość z tym związaną.  

 

Z poważaniem

Dyrektor MGOPS

/-/ Dorota Adamska

 

Informujemy, iż Gmina Ślesin otrzymała grant w łącznej kwocie 224 550,00 na wsparcie:

Ośrodka Pomocy Społecznej w Ślesinie


 

ramach Projektu „STOP COVID-19. Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałanie 7.2.2 Usługi społeczne i zdrowotne – projekty konkursowe oraz pozakonkursowe w zakresie epidemii COVID-19 w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020

 

 OGŁOZENIE!

W trosce o bezpieczeństwo naszych mieszkańców, w związku z nasileniem zagrożenia epidemicznego na obszarze powiatu konińskiego oraz całego kraju, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ślesinie informuje, że Ośrodek rozpoczyna pracę w trybie wewnętrznym. Oznacza to, że wszystkie sprawy załatwia jak dotychczas, pozostaje jednak zamknięty dla wizyt klientów, którzy wcześniej nie zgłosili chęci załatwienia sprawy osobiście – od 13 października 2020 r. do odwołania. Bezpośrednio, czyli przychodząc do Ośrodka, będą załatwiane tylko sprawy pilne i wymagające osobistego stawienia się. W innych ważnych dla Państwa sprawach prosimy o wcześniejsze telefoniczne  umawianie terminu i godziny wizyty w Ośrodku telefonicznie oraz  stawianie się do Ośrodka tylko na wyznaczony wcześniej termin. W celu umówienia wizyty (dnia i godziny) prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 63 2704 087) lub według listy numerów podanych poniżej, a także za pośrednictwem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Najważniejsze informacje o programie „Rodzina 500+”

Program „Rodzina 500+” to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde dziecko w wieku do ukończenia 18 roku życia, bez względu na dochód rodziny. To nawet 6000 zł netto rocznego wsparcia na każdą pociechę.

I N F O R M A C J A !
 

W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego uprzejmie informuję że ograniczam  czas pracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Ślesinie w niżej wymieniony sposób:
W dniach: